2013. 06. 26.
A programváltoztatás jogát a Smithsonian Folklife Festival fenntartja.
2013. 06. 27.
Időpont |
Esemény |
Helyszín |
Előadó |
11:00 - 11:45 |
Karcagi pásztorok bográcsa |
Hungarian Kitchen |
Karcagi pásztorok |
11:00 - 12:00 |
Kezdő tánctanítás |
Dance Barn |
|
11:00 - 11:45 |
Magyar néptánc Amerikában |
Heritage House |
|
11:00 - 12:00 |
Parno Graszt: roma népzene |
Danubia Stage |
Parno Graszt |
11:45 - 12:30 |
Bácskai ünnepek és hétköznapok |
Hungarian Kitchen |
Kollár Ilona, Utasi Péter |
11:45 - 12:30 |
Családi hagyományok: Észak-Amerika |
Heritage House |
|
12:00 - 13:00 |
Haladó tánctanítás |
Dance Barn |
|
12:00 - 13:00 |
Küküllőmenti táncok |
Danubia Stage |
Heveder, Jámbor István "Dumnezeu" |
12:30 - 13:15 |
Dúdoló |
Heritage House |
Navratil Andrea |
12:30 - 13:15 |
Frissen a sütőből |
Hungarian Kitchen |
Kollár Ilona |
13:00 - 14:00 |
A "Fölszállott a páva" verseny győzteseinek bemutatkozása |
Danubia Stage |
Szalonna és bandája |
13:00 - 14:00 |
Dúdoló |
Dance Barn |
|
13:15 - 14:00 |
Dúdoló |
Heritage House |
Navratil Andrea |
13:15 - 14:00 |
Karcagi pásztorok bográcsa |
Hungarian Kitchen |
Karcagi pásztorok |
14:00 - 14:45 |
Bácskai ünnepek és hétköznapok |
Hungarian Kitchen |
Kollár Ilona, Utasi Péter |
14:00 - 15:00 |
Divat és hagyomány: Kalocsa By Me |
Danubia Stage |
Kalocsa, Hrivnák Tünde |
14:00 - 15:00 |
Haladó tánctanítás |
Dance Barn |
|
14:00 - 14:45 |
Kézműves hagyományok |
Heritage House |
|
14:45 - 15:30 |
Erdélyi ízek |
Hungarian Kitchen |
|
14:45 - 15:30 |
Klezmer dallamok |
Heritage House |
Bíró Eszter |
15:00 - 16:00 |
Haladó tánctanítás |
Dance Barn |
|
15:00 - 16:00 |
Táncok Gyimesből |
Danubia Stage |
Heveder, Juhász Dénes, Juhász Réka, Juhász Zoltán, Simon Henrietta |
15:30 - 16:15 |
Karcagi pásztorok bográcsa |
Hungarian Kitchen |
Karcagi pásztorok |
15:30 - 16:15 |
Tánchagyomány: botos tánc |
Heritage House |
Fülemile Ágnes, Juhász Dénes, Juhász Réka, Juhász Zoltán, Szalonna és bandája |
16:00 - 17:00 |
Életfa és Csűrdöngölő |
Danubia Stage |
Életfa Zenekar |
16:00 - 17:00 |
Kezdő tánctanítás |
Dance Barn |
|
16:15 - 17:00 |
Cigányprímások |
Heritage House |
Bob Cohen, Heveder, Papp István "Gázsa" |
16:15 - 17:00 |
Kalocsai paprika |
Hungarian Kitchen |
|
17:00 - 17:30 |
A szőlőben |
Hungarian Kitchen |
|
17:00 - 17:30 |
Cifra Kalotaszeg |
Danubia Stage |
Heveder, Varga István "Kiscsipás" |
17:00 - 17:30 |
Dúdoló |
Dance Barn |
|
17:00 - 17:30 |
Dúdoló |
Dance Barn |
Navratil Andrea |
17:00 - 17:30 |
Kézműves hagyományok |
Heritage House |
Németh András |
18:00 - 19:00 |
Bíró Eszter: Klezmer dallamok |
Danubia Stage |
Bíró Eszter |
19:00 - 20:00 |
Magyar népzene és néptánc |
Danubia Stage |
Szalonna és bandája |
20:00 - 21:30 |
Táncház az Életfa együttessel |
Dance Barn |
Életfa Zenekar |
A programváltoztatás jogát a Smithsonian Folklife Festival fenntartja.
2013. 06. 28.
Időpont |
Esemény |
Helyszín |
Előadó |
11:00 - 12:00 |
Észak-Amerikai Néptánc Gála |
Danubia Stage |
Szalonna és bandája |
11:00 - 11:45 |
Karcagi pásztorok bográcsa |
Hungarian Kitchen |
Karcagi pásztorok |
11:00 - 12:00 |
Kezdő tánctanítás |
Dance Barn |
|
11:00 - 12:00 |
Kezdő tánctanítás |
Dance Barn |
|
11:00 - 11:45 |
Kézműves hagyományok |
Heritage House |
Istvánfi Balázs |
11:45 - 12:30 |
Bácskai ünnepek és hétköznapok |
Hungarian Kitchen |
Kollár Ilona, Utasi Péter |
11:45 - 12:30 |
Paszabi roma hagyományok |
Heritage House |
Mészáros Csaba, Parno Graszt |
12:00 - 13:00 |
Bíró Eszter és zenekara: Klezmer dallamok |
Danubia Stage |
|
12:00 - 13:00 |
Haladó tánctanítás |
Dance Barn |
|
12:30 - 13:15 |
Frissen a sütőből |
Hungarian Kitchen |
Kollár Ilona, Utasi Péter |
12:30 - 13:15 |
Magyarok Észak-Amerikában |
Heritage House |
Kiss Réka, Mészáros Csaba |
13:00 - 14:00 |
Dúdoló |
Dance Barn |
Navratil Andrea |
13:00 - 14:00 |
Tükrös zenekar: dallamok Magyarországról |
Danubia Stage |
Tükrös zenekar |
13:15 - 14:00 |
Családi hagyományok: Észak-Amerika |
Heritage House |
|
13:15 - 14:00 |
Karcagi pásztorok bográcsa |
Hungarian Kitchen |
Karcagi pásztorok |
14:00 - 14:45 |
A "Fölszállott a páva" verseny győzteseinek bemutatkozása |
Heritage House |
Szalonna és bandája |
14:00 - 14:45 |
Bácskai ünnepek és hétköznapok |
Hungarian Kitchen |
Kollár Ilona, Utasi Péter |
14:00 - 15:00 |
Haladó tánctanítás |
Dance Barn |
|
14:00 - 15:00 |
Parno Graszt: roma népzene |
Danubia Stage |
Parno Graszt |
14:45 - 15:30 |
Hungarikumok a konyhában |
Hungarian Kitchen |
|
14:45 - 15:30 |
Örökségünk: a kalotaszegi viselet |
Heritage House |
Muszka Ilona, Muszka György, Pálfi Enikő, Tötszegi Tekla, Varga István "Kiscsipás" |
15:00 - 16:00 |
Amerikai táncegyüttesek bemutatója |
Danubia Stage |
Szalonna és bandája |
15:00 - 16:00 |
Haladó tánctanítás |
Dance Barn |
|
15:30 - 16:15 |
Karcagi pásztorok bográcsa |
Hungarian Kitchen |
|
15:30 - 16:15 |
Népzeneoktatás Magyarországon |
Heritage House |
Bolya Mátyás |
16:00 - 17:00 |
Kezdő tánctanítás |
Dance Barn |
|
16:00 - 17:00 |
Muzsikáló Mezőség |
Danubia Stage |
Heveder, Kodoba Florin |
16:15 - 17:00 |
Erdélyi ízek |
Hungarian Kitchen |
|
16:15 - 17:00 |
Tánchagyomány: legényes |
Heritage House |
Fülemile Ágnes |
17:00 - 17:30 |
Cifra Kalotaszeg |
Danubia Stage |
Heveder, Varga István "Kiscsipás" |
17:00 - 17:30 |
Dúdoló |
Dance Barn |
Navratil Andrea |
17:00 - 17:30 |
Italbemutató |
Hungarian Kitchen |
|
17:00 - 17:30 |
Kézműves hagyományok |
Heritage House |
|
18:00 - 19:15 |
Ralph Rinzler koncertje The Seldom Scene zenekarral Peter Seitel tiszteletére |
Danubia Stage |
|
19:30 - 20:30 |
Amerikai táncegyüttesek bemutatója az Életfa és a Tükrös zenekarral |
Danubia Stage |
Életfa Zenekar, Tükrös zenekar |
20:00 - 21:30 |
Táncház a Tükrös és Heveder zenekarral |
Dance Barn |
|
A programváltoztatás jogát a Smithsonian Folklife Festival fenntartja.
2013. 06. 29.
Időpont |
Esemény |
Helyszín |
Előadó |
11:00 - 11:45 |
Karcagi pásztorok bográcsa |
Hungarian Kitchen |
Karcagi pásztorok |
11:00 - 12:00 |
Kezdő tánctanítás |
Dance Barn |
Ertl Péter |
11:00 - 11:45 |
Kézműves hagyományok |
Heritage House |
Csuporné Angyal Zsuzsanna |
11:00 - 12:00 |
Tradícionális Zsidó dallamok |
Danubia Stage |
Bob Cohen, Heveder, Szalonna és bandája |
11:45 - 12:30 |
Bácskai ünnepek és hétköznapok |
Hungarian Kitchen |
Kollár Ilona, Utasi Péter |
11:45 - 12:30 |
Síppal-dobbal: a tekerőlant és a citera |
Heritage House |
Németh András |
12:00 - 13:00 |
Kezdő tánctanítás |
Dance Barn |
Ertl Péter |
12:00 - 13:00 |
Vad Kelet: Tradícionális magyar dallamok |
Danubia Stage |
Juhász Zoltán, Szalonna és bandája |
12:30 - 13:15 |
Frissen a sütőből |
Hungarian Kitchen |
Kollár Ilona, Utasi Péter |
12:30 - 13:15 |
Tánchagyomány: páros táncok |
Heritage House |
Fülemile Ágnes, Szalonna és bandája |
13:00 - 14:00 |
Dúdoló |
Dance Barn |
Navratil Andrea |
13:00 - 14:00 |
Küküllőmenti táncok |
Danubia Stage |
Heveder, Jámbor István "Dumnezeu" |
13:15 - 14:00 |
Karcagi pásztorok bográcsa |
Hungarian Kitchen |
Karcagi pásztorok |
13:15 - 14:00 |
Nyelv, kultúra, identitás |
Heritage House |
Juhász Zoltán |
14:00 - 14:45 |
Bácskai ünnepek és hétköznapok |
Hungarian Kitchen |
Kollár Ilona, Utasi Péter |
14:00 - 15:00 |
Cifra Kalotaszeg |
Danubia Stage |
Heveder, Varga István "Kiscsipás" |
14:00 - 14:45 |
Erdélyi dallamok |
Heritage House |
Navratil Andrea, Papp István "Gázsa" |
14:00 - 15:00 |
Haladó tánctanítás |
Dance Barn |
Ertl Péter |
14:45 - 15:30 |
Háztáji Piac |
Hungarian Kitchen |
Kollár Ilona, Utasi Péter |
14:45 - 15:30 |
Keresztprogram: szőttesek |
Heritage House |
Cseh Fruzsina, Fülemile Ágnes |
15:00 - 16:00 |
A "Fölszállott a páva" verseny győzteseinek bemutatkozása |
Danubia Stage |
Szalonna és bandája |
15:00 - 16:00 |
Haladó tánctanítás |
Dance Barn |
Ertl Péter |
15:30 - 16:15 |
A Kodály-módszer |
Heritage House |
Németh András |
15:30 - 16:15 |
Karcagi pásztorok bográcsa |
Hungarian Kitchen |
Karcagi pásztorok |
16:00 - 17:00 |
Kezdő tánctanítás |
Dance Barn |
Ertl Péter |
16:00 - 17:00 |
Táncok Gyimesből |
Danubia Stage |
Heveder, Juhász Dénes, Juhász Réka, Juhász Zoltán, Simon Henrietta |
16:15 - 17:00 |
Kalocsai ízek |
Hungarian Kitchen |
|
16:15 - 17:00 |
Szék öröksége |
Heritage House |
Diószegi László, Fülemile Ágnes, Papp István "Gázsa" |
17:00 - 17:30 |
A szőlőben |
Hungarian Kitchen |
|
17:00 - 17:30 |
A Zeneakadémia hallgatóinak műsora |
Danubia Stage |
Szalonna és bandája |
17:00 - 17:30 |
Dúdoló |
Dance Barn |
Navratil Andrea |
17:00 - 17:30 |
Kézműves hagyományok |
Heritage House |
Konyári Sándor |
18:00 - 19:00 |
A Heveder és a Juhász-család koncertje |
Danubia Stage |
Heveder, Juhász Dénes, Juhász Réka, Juhász Zoltán |
19:00 - 20:00 |
A magyar falu |
Danubia Stage |
Szalonna és bandája, Fitos Dezső |
20:00 - 21:30 |
Táncház a Hevederrel és Szalonna és bandájával |
Dance Barn |
Szalonna és bandája, Heveder |
A programváltoztatás jogát a Smithsonian Folklife Festival fenntartja.
2013. 06. 30.
Időpont |
Esemény |
Helyszín |
Előadó |
11:00 - 12:00 |
Dunamenti zenék és táncok |
Danubia Stage |
Szalonna és bandája |
11:00 - 11:45 |
Karcagi pásztorok bográcsa |
Hungarian Kitchen |
Karcagi pásztorok |
11:00 - 12:00 |
Kezdő tánctanítás |
Dance Barn |
Ertl Péter |
11:00 - 11:45 |
Kézműves hagyományok |
Heritage House |
|
11:45 - 12:30 |
Bácskai ünnepek és hétköznapok |
Hungarian Kitchen |
Kollár Ilona, Utasi Péter |
11:45 - 12:30 |
Síppal-dobbal: a gardon és a koboz |
Heritage House |
Juhász Dénes, Gáts Tibor, Bolya Mátyás, Juhász Réka, Juhász Zoltán, Simon Henrietta |
12:00 - 13:00 |
Cifra Kalotaszeg |
Danubia Stage |
Heveder, Varga István "Kiscsipás" |
12:00 - 13:00 |
Kezdő tánctanítás |
Dance Barn |
Ertl Péter |
12:30 - 13:15 |
Frissen a sütőből |
Hungarian Kitchen |
|
12:30 - 13:15 |
Klezmer dallamok |
Heritage House |
Bob Cohen |
13:00 - 14:00 |
Dúdoló |
Dance Barn |
Navratil Andrea |
13:00 - 14:00 |
Muzsikáló Mezőség |
Danubia Stage |
Heveder, Kodoba Florin |
13:15 - 14:00 |
Karcagi pásztorok bográcsa |
Hungarian Kitchen |
Karcagi pásztorok |
13:15 - 14:00 |
Tánchagyomány: csárdás |
Heritage House |
Szalonna és bandája, Fülemile Ágnes, Ertl Péter |
14:00 - 14:45 |
Bácskai ünnepek és hétköznapok |
Hungarian Kitchen |
Kollár Ilona, Utasi Péter |
14:00 - 15:00 |
Haladó tánctanítás |
Dance Barn |
Ertl Péter |
14:00 - 15:00 |
Kalocsa By Me |
Danubia Stage |
Hrivnák Tünde |
14:00 - 14:45 |
Zenei hagyományok |
Heritage House |
Juhász Dénes, Juhász Réka |
14:45 - 15:30 |
Hungarikumok a konyhában |
Hungarian Kitchen |
|
14:45 - 15:30 |
Népzenei kerekasztal |
Heritage House |
Juhász Zoltán, Richter Pál |
15:00 - 16:00 |
Haladó tánctanítás |
Dance Barn |
Ertl Péter |
15:00 - 16:00 |
Moldvai csángó táncok |
Danubia Stage |
|
15:30 - 16:15 |
Apáról-fiúra:a roma hegedűsök |
Heritage House |
Bob Cohen, Kodoba Florin, Papp István "Gázsa" |
15:30 - 16:15 |
Karcagi pásztorok bográcsa |
Hungarian Kitchen |
Karcagi pásztorok |
16:00 - 17:00 |
Kezdő tánctanítás |
Dance Barn |
Ertl Péter |
16:00 - 17:00 |
Sokszínű néphagyomány Szatmárban |
Danubia Stage |
Bob Cohen, Szalonna és bandája |
16:15 - 17:00 |
Erdélyi ízek |
Hungarian Kitchen |
Pálfi Enikő |
16:15 - 17:00 |
Nyelv, kultúra, identitás |
Heritage House |
Kiss Réka, Mészáros Csaba |
17:00 - 17:30 |
Dúdoló |
Dance Barn |
Navratil Andrea |
17:00 - 17:30 |
Italbemutató |
Hungarian Kitchen |
|
17:00 - 17:30 |
Kézműves hagyományok |
Heritage House |
Tötszegi Tekla |
17:00 - 17:30 |
Széki táncok |
Danubia Stage |
Heveder |
18:00 - 19:00 |
Koncert: Heveder, Gázsa és a Juhász család |
Kennedy Center Millenium Stage |
Heveder, Juhász Dénes, Juhász Réka, Juhász Zoltán, Papp István "Gázsa" |
18:00 - 19:00 |
Páva gála - mindenki tánca |
Danubia Stage |
Szalonna és bandája |
19:00 - 20:00 |
A magyar néptánc száz éve |
Danubia Stage |
Szalonna és bandája |
20:00 - 21:30 |
Táncház a Hevederrel és Szalonna és bandájával |
Dance Barn |
Heveder, Juhász Dénes, Juhász Réka, Juhász Zoltán |
A programváltoztatás jogát a Smithsonian Folklife Festival fenntartja.
2013. 07. 01.
A programváltoztatás jogát a Smithsonian Folklife Festival fenntartja.
2013. 07. 03.
Időpont |
Esemény |
Helyszín |
Előadó |
11:00 - 11:45 |
Karcagi pásztorok bográcsa |
Hungarian Kitchen |
Karcagi pásztorok |
11:00 - 12:00 |
Kezdő tánctanítás |
Dance Barn |
|
11:00 - 11:45 |
Kézműves hagyományok |
Heritage House |
|
11:00 - 12:00 |
Parno Graszt: roma népzene |
Danubia Stage |
Parno Graszt |
11:45 - 12:30 |
Bácskai ünnepek és hétköznapok |
Hungarian Kitchen |
Kollár Ilona, Utasi Péter |
11:45 - 12:30 |
Síppal-dobbal: a cimbalom |
Heritage House |
|
12:00 - 13:00 |
Heveder: Erdélyi dallamok |
Danubia Stage |
Heveder |
12:00 - 13:00 |
Kezdő tánctanítás |
Dance Barn |
|
12:30 - 13:15 |
Frissen a sütőből |
Hungarian Kitchen |
Kollár Ilona |
12:30 - 13:15 |
Tetőtől talpig: A kalotaszegi menyasszony |
Heritage House |
Fülemile Ágnes, Tötszegi Tekla |
13:00 - 14:00 |
Dúdoló |
Dance Barn |
Navratil Andrea |
13:00 - 14:00 |
Verbunkos és csárdás |
Danubia Stage |
Szalonna és bandája |
13:15 - 14:00 |
Karcagi pásztorok bográcsa |
Hungarian Kitchen |
Karcagi pásztorok |
13:15 - 14:00 |
Zenei hagyományok |
Heritage House |
|
14:00 - 14:45 |
Bácskai ünnepek és hétköznapok |
Hungarian Kitchen |
Kollár Ilona, Utasi Péter |
14:00 - 15:00 |
Haladó tánctanítás |
Dance Barn |
|
14:00 - 15:00 |
Kalocsa By Me |
Danubia Stage |
Hrivnák Tünde |
14:00 - 14:45 |
Nyelv, kultúra, identitás |
Heritage House |
|
14:45 - 15:30 |
Háztáji piac |
Hungarian Kitchen |
Kollár Ilona, Utasi Péter |
14:45 - 15:30 |
Tánchagyomány: legényes |
Heritage House |
|
15:00 - 16:00 |
Haladó tánctanítás |
Dance Barn |
|
15:00 - 16:00 |
Táncok Gyimesből |
Danubia Stage |
Heveder, Juhász Dénes, Juhász Réka, Juhász Zoltán, Simon Henrietta |
15:30 - 16:15 |
Karcagi pásztorok bográcsa |
Hungarian Kitchen |
Karcagi pásztorok |
15:30 - 16:15 |
Örökségünk: Kalocsa |
Heritage House |
Kalocsa |
16:00 - 17:00 |
Folk-jazz koncert |
Danubia Stage |
|
16:00 - 17:00 |
Kezdő tánctanítás |
Dance Barn |
|
16:15 - 17:00 |
Erdélyi ízek |
Hungarian Kitchen |
|
16:15 - 17:00 |
Nyelv, kultúra, identitás |
Heritage House |
|
17:00 - 17:30 |
A szőlőben |
Hungarian Kitchen |
|
17:00 - 17:30 |
Cifra Kalotaszeg |
Danubia Stage |
Heveder, Varga István "Kiscsipás" |
17:00 - 17:30 |
Dúdoló |
Dance Barn |
Navratil Andrea |
17:00 - 17:30 |
Kézműves hagyományok |
Heritage House |
|
18:00 - 19:00 |
Bob Cohen, Szalonna és bandája: Magyar klezmer muzsika |
Danubia Stage |
Szalonna és bandája, Bob Cohen |
19:00 - 20:00 |
A magyar falu |
Danubia Stage |
Szalonna és bandája |
20:00 - 21:30 |
Táncház a Hevederrel, Gázsával és a Juhász-családdal |
Dance Barn |
Papp István "Gázsa", Juhász Zoltán, Juhász Réka, Heveder |
A programváltoztatás jogát a Smithsonian Folklife Festival fenntartja.
2013. 07. 04.
Időpont |
Esemény |
Helyszín |
Előadó |
11:00 - 12:00 |
Dunamenti zenék és táncok |
Danubia Stage |
Szalonna és bandája |
11:00 - 11:45 |
Karcagi pásztorok bográcsa |
Hungarian Kitchen |
Karcagi pásztorok |
11:00 - 12:00 |
Kezdő tánctanítás |
Dance Barn |
|
11:00 - 11:45 |
Kézműves hagyományok |
Heritage House |
|
11:45 - 12:30 |
Bácskai ünnepek és hétköznapok |
Hungarian Kitchen |
Kollár Ilona, Utasi Péter |
11:45 - 12:30 |
Síppal-dobbal: Az erdélyi vonós banda |
Heritage House |
Heveder, Papp István "Gázsa" |
12:00 - 13:00 |
Kezdő tánctanítás |
Dance Barn |
|
12:00 - 13:00 |
Vad kelet: Tradícionális magyar dallamok |
Danubia Stage |
Juhász Zoltán, Szalonna és bandája |
12:30 - 13:15 |
Frissen a sütőből |
Hungarian Kitchen |
|
12:30 - 13:15 |
Tetőtől talpig: A széki viselet |
Heritage House |
Fülemile Ágnes, Heveder |
13:00 - 14:00 |
Dúdoló |
Dance Barn |
Navratil Andrea |
13:00 - 14:00 |
Sokszínű néphagyomány Szatmárban |
Danubia Stage |
Bob Cohen, Szalonna és bandája |
13:15 - 14:00 |
Karcagi pásztorok bográcsa |
Hungarian Kitchen |
Karcagi pásztorok |
13:15 - 14:00 |
Nyelv, kultúra, identitás |
Heritage House |
|
14:00 - 14:45 |
Bácskai ünnepek és hétköznapok |
Hungarian Kitchen |
|
14:00 - 15:00 |
Erdélyi Roma Prímások |
Danubia Stage |
Heveder |
14:00 - 15:00 |
Haladó tánctanítás |
Dance Barn |
|
14:00 - 14:45 |
Örökségünk: A táncházmódszer |
Heritage House |
|
14:45 - 15:30 |
Kalocsai ízek |
Hungarian Kitchen |
|
14:45 - 15:30 |
Tánchagyomány: pásztortáncok |
Heritage House |
Juhász Zoltán |
15:00 - 16:00 |
A magyar néptánc száz éve |
Danubia Stage |
Szalonna és bandája |
15:00 - 16:00 |
Haladó tánctanítás |
Dance Barn |
|
15:30 - 16:15 |
Apáról-fiúra: A Juhász-család |
Heritage House |
Juhász Réka, Juhász Dénes, Juhász Zoltán |
15:30 - 16:15 |
Karcagi pásztorok bográcsa |
Hungarian Kitchen |
Karcagi pásztorok |
16:00 - 17:00 |
Divat és tradíció: Kalocsa és Kalotaszeg |
Danubia Stage |
|
16:00 - 17:00 |
Kezdő tánctanítás |
Dance Barn |
|
16:15 - 17:00 |
Hungarikumok a konyhában |
Hungarian Kitchen |
|
16:15 - 17:00 |
Klezmer dallamok |
Heritage House |
Bob Cohen, Szalonna és bandája |
17:00 - 17:30 |
Divat és tradíció: Damali afrikai divat |
Danubia Stage |
|
17:00 - 17:30 |
Dúdoló |
Dance Barn |
Navratil Andrea |
17:00 - 17:30 |
Italbemutató |
Hungarian Kitchen |
|
17:00 - 17:30 |
Kézműves hagyományok |
Heritage House |
|
18:00 - 19:00 |
Szalonna és bandája, közreműködik: Bob Cohen |
Kennedy Center Millenium Stage |
Szalonna és bandája, Bob Cohen |
A programváltoztatás jogát a Smithsonian Folklife Festival fenntartja.
2013. 07. 05.
Időpont |
Esemény |
Helyszín |
Előadó |
11:00 - 11:45 |
Karcagi pásztorok bográcsa |
Hungarian Kitchen |
Karcagi pásztorok |
11:00 - 12:00 |
Kezdő tánctanítás |
Dance Barn |
|
11:00 - 11:45 |
Kézműves hagyományok |
Heritage House |
|
11:00 - 12:00 |
Zeneakadémisták műsora |
Danubia Stage |
Szalonna és bandája |
11:45 - 12:30 |
Bácskai ünnepek és hétköznapok |
Hungarian Kitchen |
Kollár Ilona, Utasi Péter |
11:45 - 12:30 |
Duda és furulya |
Heritage House |
|
12:00 - 13:00 |
Kezdő tánctanítás |
Dance Barn |
|
12:00 - 13:00 |
Páros táncok |
Danubia Stage |
Szalonna és bandája |
12:30 - 13:15 |
Családi hagyományok: Kalotaszeg |
Heritage House |
Heveder, Muszka György, Muszka Ilona, Varga István "Kiscsipás" |
12:30 - 13:15 |
Frissen a sütőből |
Hungarian Kitchen |
|
13:00 - 14:00 |
Dúdoló |
Dance Barn |
Navratil Andrea |
13:00 - 14:00 |
Táncok Mezőségről és Székről |
Danubia Stage |
Kodoba Florin, Szalonna és bandája |
13:15 - 14:00 |
Cigányzenei örökség |
Heritage House |
Heveder |
13:15 - 14:00 |
Karcagi pásztorok bográcsa |
Hungarian Kitchen |
Karcagi pásztorok |
14:00 - 14:45 |
Bácskai ünnepek és hétköznapok |
Hungarian Kitchen |
Kollár Ilona, Utasi Péter |
14:00 - 15:00 |
Haladó tánctanítás |
Dance Barn |
|
14:00 - 15:00 |
Kalocsa By Me |
Danubia Stage |
|
14:00 - 14:45 |
Pásztorkultúra |
Heritage House |
Juhász Zoltán, Tari János |
14:45 - 15:30 |
Keresztprogram: ünnepi hagyományok |
Heritage House |
|
15:00 - 16:00 |
Haladó tánctanítás |
Dance Barn |
|
15:00 - 16:00 |
Küküllőmenti táncok |
Danubia Stage |
Heveder, Jámbor István "Dumnezeu" |
15:30 - 16:15 |
Erdélyi dallamok |
Heritage House |
Juhász Réka, Navratil Andrea |
15:30 - 16:15 |
Karcagi pásztorok bográcsa |
Hungarian Kitchen |
|
16:00 - 17:00 |
Kezdő tánctanítás |
Dance Barn |
|
16:00 - 17:00 |
Sokszínű néphagyomány Szatmárban |
Danubia Stage |
Bob Cohen, Szalonna és bandája |
16:15 - 17:00 |
Erdélyi ízek |
Hungarian Kitchen |
|
16:15 - 17:00 |
Kalocsai paprika |
Hungarian Kitchen |
|
16:15 - 17:00 |
Örökségünk: Kalocsa |
Heritage House |
Tari János |
17:00 - 17:30 |
A szőlőben |
Hungarian Kitchen |
|
17:00 - 17:30 |
Cifra Kalotaszeg |
Danubia Stage |
Heveder, Varga István "Kiscsipás" |
17:00 - 17:30 |
Dúdoló |
Dance Barn |
Navratil Andrea |
17:00 - 17:30 |
Zeneakadémisták népzenei műsora |
Heritage House |
Istvánfi Balázs |
18:00 - 19:00 |
Heveder, Gázsa és a Juhász család: erdélyi dallamok |
Danubia Stage |
Juhász Zoltán, Juhász Réka, Juhász Dénes, Heveder, Papp István "Gázsa" |
19:00 - 20:00 |
A magyar néptánc száz éve |
Danubia Stage |
Szalonna és bandája |
20:00 - 21:30 |
Táncház a zenekarokkal |
Dance Barn |
|
A programváltoztatás jogát a Smithsonian Folklife Festival fenntartja.
2013. 07. 06.
Időpont |
Esemény |
Helyszín |
Előadó |
11:00 - 12:00 |
Csángó dallamok Gyimesből és Moldvából |
Danubia Stage |
Bolya Mátyás, Juhász Réka, Navratil Andrea |
11:00 - 11:45 |
Karcagi pásztorok bográcsa |
Hungarian Kitchen |
Karcagi pásztorok |
11:00 - 12:00 |
Kezdő tánctanítás |
Dance Barn |
|
11:00 - 11:45 |
Kézműves hagyományok |
Heritage House |
|
11:45 - 12:30 |
Bácskai ünnepek és hétköznapok |
Hungarian Kitchen |
|
11:45 - 12:30 |
Hurdi gurdi és a citera |
Heritage House |
|
12:00 - 13:00 |
Kezdő tánctanítás |
Dance Barn |
|
12:00 - 13:00 |
Kezdő tánctanítás |
Dance Barn |
|
12:00 - 13:00 |
Sokszínű néphagyomány Szatmárban |
Danubia Stage |
Bob Cohen, Szalonna és bandája |
12:30 - 13:15 |
Frissen a sütőből |
Hungarian Kitchen |
|
12:30 - 13:15 |
Tetőtől talpig: A széki viselet |
Heritage House |
Fülemile Ágnes |
13:00 - 14:00 |
Dúdoló |
Dance Barn |
Navratil Andrea |
13:00 - 14:00 |
Erdélyi prímások |
Danubia Stage |
Varga István "Kiscsipás", Kodoba Florin, Jámbor István "Dumnezeu" |
13:15 - 14:00 |
Karcagi pásztorok bográcsa |
Hungarian Kitchen |
Karcagi pásztorok |
13:15 - 14:00 |
Tánchagyomány: páros táncok |
Heritage House |
|
14:00 - 14:45 |
Bácskai ünnepek és hétköznapok |
Hungarian Kitchen |
Kollár Ilona, Utasi Péter |
14:00 - 15:00 |
Divat és tradíció: Kalotaszeg |
Danubia Stage |
Varga István "Kiscsipás" |
14:00 - 15:00 |
Haladó tánctanítás |
Dance Barn |
|
14:00 - 14:45 |
Nyelv, kultúra, identitás |
Heritage House |
|
14:45 - 15:30 |
Háztáji piac |
Hungarian Kitchen |
|
14:45 - 15:30 |
Kulturális hagyományok |
Heritage House |
|
15:00 - 16:00 |
Férfi táncok |
Danubia Stage |
Szalonna és bandája |
15:00 - 16:00 |
Haladó tánctanítás |
Dance Barn |
|
15:30 - 16:15 |
Karcagi pásztorok bográcsa |
Hungarian Kitchen |
|
15:30 - 16:15 |
Népzenetudomány |
Heritage House |
|
16:00 - 17:00 |
Kezdő tánctanítás |
Dance Barn |
|
16:00 - 17:00 |
Küküllőmenti táncok |
Danubia Stage |
Jámbor István "Dumnezeu" |
16:15 - 17:00 |
Erdélyi ízek |
Hungarian Kitchen |
|
16:15 - 17:00 |
Örökségünk: Bácska |
Heritage House |
|
17:00 - 17:30 |
Dúdoló |
Dance Barn |
Navratil Andrea |
17:00 - 17:30 |
Italbemutató |
Hungarian Kitchen |
|
17:00 - 17:30 |
Kalocsa By Me |
Danubia Stage |
|
17:00 - 17:30 |
Kézműves hagyományok |
Heritage House |
|
18:00 - 19:00 |
Navratil Andrea és a Heveder banda |
Kennedy Center Millenium Stage |
Heveder, Navratil Andrea |
18:00 - 19:00 |
Szalonna és bandája és az erdélyi prímások |
Danubia Stage |
Varga István "Kiscsipás", Szalonna és bandája, Kodoba Florin, Jámbor István "Dumnezeu" |
19:00 - 20:00 |
A magyar falu |
Danubia Stage |
Fitos Dezső, Szalonna és bandája |
20:00 - 21:30 |
Táncház a zenekarokkal |
Dance Barn |
|
A programváltoztatás jogát a Smithsonian Folklife Festival fenntartja.
2013. 07. 07.
A programváltoztatás jogát a Smithsonian Folklife Festival fenntartja.