Június 30. vasárnap
Időpont |
Esemény |
Helyszín |
Előadó |
12:00 - 13:00 |
Vad Kelet: Tradícionális magyar dallamok |
Danubia Stage |
Juhász Zoltán, Szalonna és bandája |
19:00 - 20:00 |
A magyar falu |
Danubia Stage |
Szalonna és bandája, Fitos Dezső |
11:00 - 12:00 |
Dunamenti zenék és táncok |
Danubia Stage |
Szalonna és bandája |
11:00 - 11:45 |
Karcagi pásztorok bográcsa |
Hungarian Kitchen |
Karcagi pásztorok |
11:00 - 12:00 |
Kezdő tánctanítás |
Dance Barn |
Ertl Péter |
11:00 - 11:45 |
Kézműves hagyományok |
Heritage House |
|
11:45 - 12:30 |
Bácskai ünnepek és hétköznapok |
Hungarian Kitchen |
Kollár Ilona, Utasi Péter |
11:45 - 12:30 |
Síppal-dobbal: a gardon és a koboz |
Heritage House |
Juhász Dénes, Gáts Tibor, Bolya Mátyás, Juhász Réka, Juhász Zoltán, Simon Henrietta |
12:00 - 13:00 |
Cifra Kalotaszeg |
Danubia Stage |
Heveder, Varga István "Kiscsipás" |
12:00 - 13:00 |
Kezdő tánctanítás |
Dance Barn |
Ertl Péter |
12:30 - 13:15 |
Frissen a sütőből |
Hungarian Kitchen |
|
12:30 - 13:15 |
Klezmer dallamok |
Heritage House |
Bob Cohen |
13:00 - 14:00 |
Dúdoló |
Dance Barn |
Navratil Andrea |
13:00 - 14:00 |
Muzsikáló Mezőség |
Danubia Stage |
Heveder, Kodoba Florin |
13:15 - 14:00 |
Karcagi pásztorok bográcsa |
Hungarian Kitchen |
Karcagi pásztorok |
13:15 - 14:00 |
Tánchagyomány: csárdás |
Heritage House |
Szalonna és bandája, Fülemile Ágnes, Ertl Péter |
14:00 - 14:45 |
Bácskai ünnepek és hétköznapok |
Hungarian Kitchen |
Kollár Ilona, Utasi Péter |
14:00 - 15:00 |
Haladó tánctanítás |
Dance Barn |
Ertl Péter |
14:00 - 15:00 |
Kalocsa By Me |
Danubia Stage |
Hrivnák Tünde |
14:00 - 14:45 |
Zenei hagyományok |
Heritage House |
Juhász Dénes, Juhász Réka |
14:45 - 15:30 |
Hungarikumok a konyhában |
Hungarian Kitchen |
|
14:45 - 15:30 |
Népzenei kerekasztal |
Heritage House |
Juhász Zoltán, Richter Pál |
15:00 - 16:00 |
Haladó tánctanítás |
Dance Barn |
Ertl Péter |
15:00 - 16:00 |
Moldvai csángó táncok |
Danubia Stage |
|
15:30 - 16:15 |
Apáról-fiúra:a roma hegedűsök |
Heritage House |
Bob Cohen, Kodoba Florin, Papp István "Gázsa" |
15:30 - 16:15 |
Karcagi pásztorok bográcsa |
Hungarian Kitchen |
Karcagi pásztorok |
16:00 - 17:00 |
Kezdő tánctanítás |
Dance Barn |
Ertl Péter |
16:00 - 17:00 |
Sokszínű néphagyomány Szatmárban |
Danubia Stage |
Bob Cohen, Szalonna és bandája |
16:15 - 17:00 |
Erdélyi ízek |
Hungarian Kitchen |
Pálfi Enikő |
16:15 - 17:00 |
Nyelv, kultúra, identitás |
Heritage House |
Kiss Réka, Mészáros Csaba |
17:00 - 17:30 |
Dúdoló |
Dance Barn |
Navratil Andrea |
17:00 - 17:30 |
Italbemutató |
Hungarian Kitchen |
|
17:00 - 17:30 |
Kézműves hagyományok |
Heritage House |
Tötszegi Tekla |
17:00 - 17:30 |
Széki táncok |
Danubia Stage |
Heveder |
18:00 - 19:00 |
Koncert: Heveder, Gázsa és a Juhász család |
Kennedy Center Millenium Stage |
Heveder, Juhász Dénes, Juhász Réka, Juhász Zoltán, Papp István "Gázsa" |
18:00 - 19:00 |
Páva gála - mindenki tánca |
Danubia Stage |
Szalonna és bandája |
19:00 - 20:00 |
A magyar néptánc száz éve |
Danubia Stage |
Szalonna és bandája |
20:00 - 21:30 |
Táncház a Hevederrel és Szalonna és bandájával |
Dance Barn |
Heveder, Juhász Dénes, Juhász Réka, Juhász Zoltán |
A programváltoztatás jogát a Smithsonian Folklife Festival fenntartja.