Június 28. péntek
Időpont |
Esemény |
Helyszín |
Előadó |
11:00 - 12:00 |
Észak-Amerikai Néptánc Gála |
Danubia Stage |
Szalonna és bandája |
11:00 - 11:45 |
Karcagi pásztorok bográcsa |
Hungarian Kitchen |
Karcagi pásztorok |
11:00 - 12:00 |
Kezdő tánctanítás |
Dance Barn |
|
11:00 - 12:00 |
Kezdő tánctanítás |
Dance Barn |
|
11:00 - 11:45 |
Kézműves hagyományok |
Heritage House |
Istvánfi Balázs |
11:45 - 12:30 |
Bácskai ünnepek és hétköznapok |
Hungarian Kitchen |
Kollár Ilona, Utasi Péter |
11:45 - 12:30 |
Paszabi roma hagyományok |
Heritage House |
Mészáros Csaba, Parno Graszt |
12:00 - 13:00 |
Bíró Eszter és zenekara: Klezmer dallamok |
Danubia Stage |
|
12:00 - 13:00 |
Haladó tánctanítás |
Dance Barn |
|
12:30 - 13:15 |
Frissen a sütőből |
Hungarian Kitchen |
Kollár Ilona, Utasi Péter |
12:30 - 13:15 |
Magyarok Észak-Amerikában |
Heritage House |
Kiss Réka, Mészáros Csaba |
13:00 - 14:00 |
Dúdoló |
Dance Barn |
Navratil Andrea |
13:00 - 14:00 |
Tükrös zenekar: dallamok Magyarországról |
Danubia Stage |
Tükrös zenekar |
13:15 - 14:00 |
Családi hagyományok: Észak-Amerika |
Heritage House |
|
13:15 - 14:00 |
Karcagi pásztorok bográcsa |
Hungarian Kitchen |
Karcagi pásztorok |
14:00 - 14:45 |
A "Fölszállott a páva" verseny győzteseinek bemutatkozása |
Heritage House |
Szalonna és bandája |
14:00 - 14:45 |
Bácskai ünnepek és hétköznapok |
Hungarian Kitchen |
Kollár Ilona, Utasi Péter |
14:00 - 15:00 |
Haladó tánctanítás |
Dance Barn |
|
14:00 - 15:00 |
Parno Graszt: roma népzene |
Danubia Stage |
Parno Graszt |
14:45 - 15:30 |
Hungarikumok a konyhában |
Hungarian Kitchen |
|
14:45 - 15:30 |
Örökségünk: a kalotaszegi viselet |
Heritage House |
Muszka Ilona, Muszka György, Pálfi Enikő, Tötszegi Tekla, Varga István "Kiscsipás" |
15:00 - 16:00 |
Amerikai táncegyüttesek bemutatója |
Danubia Stage |
Szalonna és bandája |
15:00 - 16:00 |
Haladó tánctanítás |
Dance Barn |
|
15:30 - 16:15 |
Karcagi pásztorok bográcsa |
Hungarian Kitchen |
|
15:30 - 16:15 |
Népzeneoktatás Magyarországon |
Heritage House |
Bolya Mátyás |
16:00 - 17:00 |
Kezdő tánctanítás |
Dance Barn |
|
16:00 - 17:00 |
Muzsikáló Mezőség |
Danubia Stage |
Heveder, Kodoba Florin |
16:15 - 17:00 |
Erdélyi ízek |
Hungarian Kitchen |
|
16:15 - 17:00 |
Tánchagyomány: legényes |
Heritage House |
Fülemile Ágnes |
17:00 - 17:30 |
Cifra Kalotaszeg |
Danubia Stage |
Heveder, Varga István "Kiscsipás" |
17:00 - 17:30 |
Dúdoló |
Dance Barn |
Navratil Andrea |
17:00 - 17:30 |
Italbemutató |
Hungarian Kitchen |
|
17:00 - 17:30 |
Kézműves hagyományok |
Heritage House |
|
18:00 - 19:15 |
Ralph Rinzler koncertje The Seldom Scene zenekarral Peter Seitel tiszteletére |
Danubia Stage |
|
19:30 - 20:30 |
Amerikai táncegyüttesek bemutatója az Életfa és a Tükrös zenekarral |
Danubia Stage |
Életfa Zenekar, Tükrös zenekar |
20:00 - 21:30 |
Táncház a Tükrös és Heveder zenekarral |
Dance Barn |
|
A programváltoztatás jogát a Smithsonian Folklife Festival fenntartja.