Július 3. szerda
Időpont |
Esemény |
Helyszín |
Előadó |
12:00 - 13:00 |
Vad Kelet: Tradícionális magyar dallamok |
Danubia Stage |
Juhász Zoltán, Szalonna és bandája |
19:00 - 20:00 |
A magyar falu |
Danubia Stage |
Szalonna és bandája, Fitos Dezső |
11:00 - 11:45 |
Karcagi pásztorok bográcsa |
Hungarian Kitchen |
Karcagi pásztorok |
11:00 - 12:00 |
Kezdő tánctanítás |
Dance Barn |
|
11:00 - 11:45 |
Kézműves hagyományok |
Heritage House |
|
11:00 - 12:00 |
Parno Graszt: roma népzene |
Danubia Stage |
Parno Graszt |
11:45 - 12:30 |
Bácskai ünnepek és hétköznapok |
Hungarian Kitchen |
Kollár Ilona, Utasi Péter |
11:45 - 12:30 |
Síppal-dobbal: a cimbalom |
Heritage House |
|
12:00 - 13:00 |
Heveder: Erdélyi dallamok |
Danubia Stage |
Heveder |
12:00 - 13:00 |
Kezdő tánctanítás |
Dance Barn |
|
12:30 - 13:15 |
Frissen a sütőből |
Hungarian Kitchen |
Kollár Ilona |
12:30 - 13:15 |
Tetőtől talpig: A kalotaszegi menyasszony |
Heritage House |
Fülemile Ágnes, Tötszegi Tekla |
13:00 - 14:00 |
Dúdoló |
Dance Barn |
Navratil Andrea |
13:00 - 14:00 |
Verbunkos és csárdás |
Danubia Stage |
Szalonna és bandája |
13:15 - 14:00 |
Karcagi pásztorok bográcsa |
Hungarian Kitchen |
Karcagi pásztorok |
13:15 - 14:00 |
Zenei hagyományok |
Heritage House |
|
14:00 - 14:45 |
Bácskai ünnepek és hétköznapok |
Hungarian Kitchen |
Kollár Ilona, Utasi Péter |
14:00 - 15:00 |
Haladó tánctanítás |
Dance Barn |
|
14:00 - 15:00 |
Kalocsa By Me |
Danubia Stage |
Hrivnák Tünde |
14:00 - 14:45 |
Nyelv, kultúra, identitás |
Heritage House |
|
14:45 - 15:30 |
Háztáji piac |
Hungarian Kitchen |
Kollár Ilona, Utasi Péter |
14:45 - 15:30 |
Tánchagyomány: legényes |
Heritage House |
|
15:00 - 16:00 |
Haladó tánctanítás |
Dance Barn |
|
15:00 - 16:00 |
Táncok Gyimesből |
Danubia Stage |
Heveder, Juhász Dénes, Juhász Réka, Juhász Zoltán, Simon Henrietta |
15:30 - 16:15 |
Karcagi pásztorok bográcsa |
Hungarian Kitchen |
Karcagi pásztorok |
15:30 - 16:15 |
Örökségünk: Kalocsa |
Heritage House |
Kalocsa |
16:00 - 17:00 |
Folk-jazz koncert |
Danubia Stage |
|
16:00 - 17:00 |
Kezdő tánctanítás |
Dance Barn |
|
16:15 - 17:00 |
Erdélyi ízek |
Hungarian Kitchen |
|
16:15 - 17:00 |
Nyelv, kultúra, identitás |
Heritage House |
|
17:00 - 17:30 |
A szőlőben |
Hungarian Kitchen |
|
17:00 - 17:30 |
Cifra Kalotaszeg |
Danubia Stage |
Heveder, Varga István "Kiscsipás" |
17:00 - 17:30 |
Dúdoló |
Dance Barn |
Navratil Andrea |
17:00 - 17:30 |
Kézműves hagyományok |
Heritage House |
|
18:00 - 19:00 |
Bob Cohen, Szalonna és bandája: Magyar klezmer muzsika |
Danubia Stage |
Szalonna és bandája, Bob Cohen |
19:00 - 20:00 |
A magyar falu |
Danubia Stage |
Szalonna és bandája |
20:00 - 21:30 |
Táncház a Hevederrel, Gázsával és a Juhász-családdal |
Dance Barn |
Papp István "Gázsa", Juhász Zoltán, Juhász Réka, Heveder |
A programváltoztatás jogát a Smithsonian Folklife Festival fenntartja.