Június 29. szombat
Időpont |
Esemény |
Helyszín |
Előadó |
11:00 - 11:45 |
Karcagi pásztorok bográcsa |
Hungarian Kitchen |
Karcagi pásztorok |
11:00 - 12:00 |
Kezdő tánctanítás |
Dance Barn |
Ertl Péter |
11:00 - 11:45 |
Kézműves hagyományok |
Heritage House |
Csuporné Angyal Zsuzsanna |
11:00 - 12:00 |
Tradícionális Zsidó dallamok |
Danubia Stage |
Bob Cohen, Heveder, Szalonna és bandája |
11:45 - 12:30 |
Bácskai ünnepek és hétköznapok |
Hungarian Kitchen |
Kollár Ilona, Utasi Péter |
11:45 - 12:30 |
Síppal-dobbal: a tekerőlant és a citera |
Heritage House |
Németh András |
12:00 - 13:00 |
Kezdő tánctanítás |
Dance Barn |
Ertl Péter |
12:00 - 13:00 |
Vad Kelet: Tradícionális magyar dallamok |
Danubia Stage |
Juhász Zoltán, Szalonna és bandája |
12:30 - 13:15 |
Frissen a sütőből |
Hungarian Kitchen |
Kollár Ilona, Utasi Péter |
12:30 - 13:15 |
Tánchagyomány: páros táncok |
Heritage House |
Fülemile Ágnes, Szalonna és bandája |
13:00 - 14:00 |
Dúdoló |
Dance Barn |
Navratil Andrea |
13:00 - 14:00 |
Küküllőmenti táncok |
Danubia Stage |
Heveder, Jámbor István "Dumnezeu" |
13:15 - 14:00 |
Karcagi pásztorok bográcsa |
Hungarian Kitchen |
Karcagi pásztorok |
13:15 - 14:00 |
Nyelv, kultúra, identitás |
Heritage House |
Juhász Zoltán |
14:00 - 14:45 |
Bácskai ünnepek és hétköznapok |
Hungarian Kitchen |
Kollár Ilona, Utasi Péter |
14:00 - 15:00 |
Cifra Kalotaszeg |
Danubia Stage |
Heveder, Varga István "Kiscsipás" |
14:00 - 14:45 |
Erdélyi dallamok |
Heritage House |
Navratil Andrea, Papp István "Gázsa" |
14:00 - 15:00 |
Haladó tánctanítás |
Dance Barn |
Ertl Péter |
14:45 - 15:30 |
Háztáji Piac |
Hungarian Kitchen |
Kollár Ilona, Utasi Péter |
14:45 - 15:30 |
Keresztprogram: szőttesek |
Heritage House |
Cseh Fruzsina, Fülemile Ágnes |
15:00 - 16:00 |
A "Fölszállott a páva" verseny győzteseinek bemutatkozása |
Danubia Stage |
Szalonna és bandája |
15:00 - 16:00 |
Haladó tánctanítás |
Dance Barn |
Ertl Péter |
15:30 - 16:15 |
A Kodály-módszer |
Heritage House |
Németh András |
15:30 - 16:15 |
Karcagi pásztorok bográcsa |
Hungarian Kitchen |
Karcagi pásztorok |
16:00 - 17:00 |
Kezdő tánctanítás |
Dance Barn |
Ertl Péter |
16:00 - 17:00 |
Táncok Gyimesből |
Danubia Stage |
Heveder, Juhász Dénes, Juhász Réka, Juhász Zoltán, Simon Henrietta |
16:15 - 17:00 |
Kalocsai ízek |
Hungarian Kitchen |
|
16:15 - 17:00 |
Szék öröksége |
Heritage House |
Diószegi László, Fülemile Ágnes, Papp István "Gázsa" |
17:00 - 17:30 |
A szőlőben |
Hungarian Kitchen |
|
17:00 - 17:30 |
A Zeneakadémia hallgatóinak műsora |
Danubia Stage |
Szalonna és bandája |
17:00 - 17:30 |
Dúdoló |
Dance Barn |
Navratil Andrea |
17:00 - 17:30 |
Kézműves hagyományok |
Heritage House |
Konyári Sándor |
18:00 - 19:00 |
A Heveder és a Juhász-család koncertje |
Danubia Stage |
Heveder, Juhász Dénes, Juhász Réka, Juhász Zoltán |
19:00 - 20:00 |
A magyar falu |
Danubia Stage |
Szalonna és bandája, Fitos Dezső |
20:00 - 21:30 |
Táncház a Hevederrel és Szalonna és bandájával |
Dance Barn |
Szalonna és bandája, Heveder |
A programváltoztatás jogát a Smithsonian Folklife Festival fenntartja.